صبانت ، دفتر مرکزی صبانت، sabanet ، ADSL ، پرسرعت ، نمایندگی فروش کشوری ، نمایندگی رسمی ، اعطای نمایندگی رسمی ، فروش آنلاین ، ثبت نام آنلاین
نحوه انتخاب پک ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه

الف – چگونه یک سرویس دهنده پیام کوتاه انتخاب کنیم؟
   سایت “DevelopersHome.com” یک فهرست از ۱۳ نکته ای که یک شرکت پیش از انتخاب یک ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه باید بررسی کند را منتشر کرده است. اینها سئوالاتی کلیدی هستند که قبل از خرید باید جوابشان را بدانید:
 
هزینه ارسال هر پیام کوتاه چقدر است؟
      هزینۀ پیام کوتاه در زمان انتخاب یک ارائه دهندۀ خدمات SMS عامل مهمی است. ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه از نظر سیستم محاسبه هزینه هر پیامک به دو دسته تقسیم می شوند:

بر اساس اعتبار:
    کاربر مبلغی بعنوان شارژ پرداخت می کند و با ارسال هر پیام کوتاه مبلغی از شارژ وی کسر می شود. بطور مثال کاربری ۱۰ هزار تومان شارژ پرداخت می کند که به ازای ارسال هر SMS ده تومان از شارژ وی کسر می شود.

بر اساس تعداد پیام کوتاه:
    کاربر تعدادی پیام کوتاه خریداری میکند با ارسال هر SMS یک واحد از اعتبار وی کسر می گردد. فرضا کاربری ۱۰۰۰ پیام کوتاه خریداری می کند که با ارسال هر پیام ۱ واحد از تعداد SMS خریداری شده کسر می شود.
    بطور کلی هزینه های بلند مدت در سیستم اعتباری ارزانتر از زمانی است که هزینه ها بر اساس تعداد پیام کوتاه محاسبه میشود.

 آیا هزینه های جانبی دیگری وجود دارد؟
    برخی ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه ممکن است بخشی از هزینه های مربوط به خدماتشان را پنهان کنند تا سرویس SMS آنها ارزانتر بنظر برسد. مواردی از قبیل هزینه های تنظیمات، پشتیبانی، و غیره. قبل از خرید مطمئن شوید هزینه های جانبی دیگری وجود ندارد.

 آیا برای خرید پیامک حداقلی وجود دارد؟
   بیشتر ارائه دهندگان خدماتSMS چیزی بنام حداقل خرید دارند و از مشتریانشان می خواهند که در هر بار خرید مثلا حداقل ۵۰۰۰ اعتبار یا بیشتر خرید نمایند. بهتر است شرکتی را انتخاب نمائید که دارای حداقل خرید کم و یا فاقد آن باشد.

 آیا پیام کوتاه خریداری شده دارای تاریخ انقضاء می باشد؟
    در برخی ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه چنانچه اعتبارخریداری شده در یک دورۀ زمانی مشخص (مثلا ۳ ماه) مورد استفاده قرار نگیرد باطل می شود. بهتر است خدمات دهنده ای را انتخاب کنید که چنین محدودیتهائی نداشته باشد.

 گستردگی پوشش شبکه ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه چقدر است؟
    پوشش شبکه یک عامل مهم برای کاربران است، چون این امکان وجود دارد که ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه نتواند پیامها را به موبایل مقصد و یا اپراتورهای تلفن همراه تحویل دهد. بررسی کنید که ارائه دهندۀ خدمات قادر به ارسال SMS به کلیه اپراتورهای مورد نیاز شما باشد.

 کیفیت شبکه ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه چگونه است؟
   برخی ارائه دهندگان خدمات برای هر پیام کوتاه مبلغ بسیار پائینی اخذ می کنند، اما کیفیت کارشان ضعیف است و SMS ها ممکن است اصلا به موبایل مقصد نرسد و یا پس از یک تاخیر طولانی برسد. کاربران قبل از خرید باید کیفیت شبکۀ ارائه دهندۀ خدماتشان را به دقت بررسی نموده و برای امتحان تعدادی پیامک آزمایشی ارسال کنند.

از چه روشهائی می توان SMS ارسال کرد؟
    بررسی کنید که آیا ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه برای ارسال و دریافت SMS، از متداول ترین پروتکل ها مانند HTTP (رایج ترین و ساده ترین روش برای استفاده)، XML روی HTTP (وب سرویس) و DLL پشتیبانی می کند یا نه.

چه روشهائی برای پرداخت/خرید وجود دارد؟
    غالبا SMS ها و یا شارژها از وب سایت شرکت ارائه دهنده خدمات خریداری می شوند، بنابراین بیشتر ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه، پرداخت آنلاین با کارتهای اعتباری را پشتیبانی می کنند.

آیا قابلیت مدیریت و گزارشگیری وجود دارد؟
    بیشتر ارائه کنندگان خدمات پیام کوتاه یک سیستم مدیریت اشتراک مبتنی بر اینترنت (تحت وب) فراهم می کنند که عملکردهای عمدۀ آنها، مانند بررسی تعداد پیام کوتاه یا اعتبار باقیمانده و قابلیت خرید آنلاین اعتبار و … کمابیش مشابه هستند. شرکتهای ممتاز سیستم گزارشگیری را ارائه می دهند که یادگیری و استفاده از آن ساده است و کاربران را از طریق یک فرایند نظام مند راهنمائی می کند. این خصوصیات به کاربران کمک می کند تا کارآمدتر بوده و اشتباهات کمتری داشته باشند.

آیا شرکت ارائه کنندۀ خدمات قابلیت دریافت پیامک دارد؟
   همۀ شرکتها خدمات پیام رسانی یکطرفه – یعنی توانائی ارسال پیامک – را دارند، اما همۀ آنها خدمات دوطرفه که به کاربران اجازۀ دریافت SMS را می دهد ارائه نمی کنند ، چون این حالت از نظر فنی مشکل تر است. اگر شما نیاز به سیستم پیام رسانی دوطرفه دارید (ارسال و دریافت پیام کوتاه) مطمئن شوید که شرکت مورد نظر شما این قابلیت را دارد.

خدمات پشتیبانی چقدر معتبر است؟
   یک ارائه کنندۀ خوب خدمات پیام کوتاه باید یک گروه پشتیبانی داشته باشد که درک کاملی از سیستم خود داشته باشد. اعضای گروه باید قادر باشند انواع سئوالات و اشکالات را پاسخ داده و حل نمایند. کیفیت خدمات پشتیبانی انعکاس دهندۀ کیفیت سایر خدمات شرکت است، و خریداران می بایست قبل از خرید هم پشتیبانی تلفنی و هم ایمیل را کنترل نمایند.ب- پیامک برتر چگونه با موارد فوق سازگار است؟
   در ادامه پیامک برتر نشان می دهد که چگونه خدماتش با این سئوالات کلیدی که در راهنمای “DevelopersHome.com” مشخص شده اند، سازگاری دارد. اینجا توضیحی برای هر سوال آورده شده است:

هزینه ارسال هر پیام کوتاه چقدر است؟
   پیامک برتریک سیستم اعتباری را برای پیامهای کوتاهش بکار میبرد که قیمت آن از ۱۲۰ ریال برای هر پیام کوتاه فارسی شروع شده که در خریدهای انبوه قیمت هر SMS نزدیک به ۳۰ درصد ارزانتر می شود.

 آیا هزینه های جانبی دیگری وجود دارد؟
   در خدمات پیامک برتر ارائه پشتیبانی فنی ، نصب و راه اندازی محصولات و سرویسها همگی رایگان بوده و مشتری پولی نمی پردازد ، ضمنا برخلاف اکثر ارائه کنندگان خدمات پیامک شرکت پیامک برتر برای دریافت SMS هم هزینه ای اخذ نمی کند.

 آیا برای خرید پیامک حداقلی وجود دارد؟
   حداقل خرید پیام کوتاه در نمایندگی پیامک برتر۱۰۰0  عدد SMS فارسی می باشد.

آیا پیام کوتاه خریداری شده دارای تاریخ انقضاء می باشد؟
   پیامک برترهیچ گونه محدودیتی برای مصرف اعتبار خریداری شده ندارد و کاربر می تواند بدون نگرانی اعتبارش را در زمان دلخواه استفاده کند.

گستردگی پوشش شبکۀ ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه چقدر است؟
   پیامک برتر قابلیت ارسال پیام کوتاه به اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل و تالیا و دریافت SMS از همراه اول و ایرانسل را دارد.

 کیفیت شبکۀ ارائه دهندۀ خدمات پیام کوتاه چگونه است؟
   برخلاف بسیاری از ارائه دهندگان خدمات پیام کوتاه که از هاستینگ اشتراکی استفاده می کنند درگاه پیام کوتاه پیامک برتربر روی سرور اختصاصی در دیتاسنتر داده پردازی ایران واقع در تهران میزبانی می شود که چون در داخل کشور قرار دارد لذا کیفیت ، سرعت و ظرفیت انتقال فوق العاده ای را ارائه می دهد(هر کاربر می تواند بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار پیامک در ساعت ارسال کند(.

چه روشهائی برای پرداخت/خرید وجود دارد؟
   پیامک برتر در سایت خود پرداخت آنلاین با کارتهای بانکی عضو شتاب ، کارت به کارت و واریز وجه به حساب را پشتیبانی می کند و پس از پرداخت نیز اشتراک کاربر بصورت خودکار شارژ می شود.

 آیا قابلیت مدیریت و گزارشگیری وجود دارد؟
   پیامک برتر یک سیستم مدیریت و گزارشگیری تحت وب پیشرفته را ارائه می کند که بنام CRS شناخته می شود و قابلیت ارسال پیام کوتاه ، گزارشگیری از SMS های ارسالی و دریافتی ، مشاهده پیامکهای در صف ارسال ، نمایش باقیمانده اعتبار ، صورتحساب کاربر و ارسال SMS را دارد.


 شیوه های مختلف ارسال انبوه پیامک

ارسال تبلیغات به موبایلهای یک شهر خاص
   در این روش شما شهر مقصد و متن مورد نظر را انتخاب می کنید و پیام تبلیغاتی شما در کمترین زمان ممکن به کلیه موبایل های داخل شهر ارسال می شود. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
   تبلیغ شما فقط به شماره موبایلهای فعال ( واگذار شده ) شهر ارسال می شود.
   حتی جدیدترین موبایلهای واگذار شده ( پیش شماره های جدید ) در شهر نیز تبلیغات شما را دریافت می کنند.
   امکان ارائه گزارش کلی از وضعیت پیامک های ارسال شده وجود دارد، بدین صورت که مثلا ۹۰% پیامها به گوشی رسیده است ، ۴ % موبایلها خاموش بوده است و … (توجه داشته باشید که ارسال تبلیغات در این شیوه توسط مخابرات انجام می پذیرد و شرکت ارتباطات سیار بعلت حفظ اطلاعات شخصی مشترکین هیچ گونه لیست و یا فهرستی از شماره هائی که تبلیغات به آنها ارسال شده است را ارائه نمی دهد)


 ارسال تبلیغات به لیست شماره موبایلهای شما

آیا شما می خواهید تنها به مشتریان خود SMS بفرستید؟
   لیستی شامل چند صد شماره دارید که قصد دارید به آنها تبلیغ ارسال کنید و یا فقط می خواهید به تعدادی از شماره های مربوط به یک کد خاص (پیش شماره) پیامک ارسال کنید؟
   ما این امکان را برای شما فراهم آورده ایم که امکان ارسال تبلیغ به لیست شماره های خودتان را داشته باشید این روش برای موارد زیر کاربرد دارد:
1- زمانی که تعداد گیرندگان تبلیغ شما اندک می باشد!
2-  زمانی که شما لیستی از شماره موبایل مخاطبین را در اختیار دارید.